ЗВІТ про стан організації роботи по фізичному вихованню учнів у ДПЗЛ за І семестр 2019-2020н.р.


ЗВІТ
про стан  організації роботи  по фізичному вихованню учнів у ДПЗЛ за І семестр 2019-2020н.р.

Робота з фізичного виховання  учнів у  ДПЗЛ планується та проводиться у відповідності до  вимог наказу Міністерства освіти і науки України № 486 від 21.07.2003 «Про систему організації  фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних  закладах»,  Цільової комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в Дніпропетровській області до 2025 року, наказу головного управління освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації № 1088 від 18.12.2008 «Про затвердження заходів, спрямованих на реформування системи фізичного виховання учнів та студентської молоді». Навчальної програми з фізичної культури для професійно-технічних навчальних закладів 2013 р.
 В І семестрі в ДПЗЛ створювались необхідні умови для якісної організації навчального процесу: навчальні плани і програми  виконували в повному обсязі, урок фізкультури по базовому компоненту введено в усіх  групах,  розклади занять та умови їх проведення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Пропускна спроможність спортивної бази надає можливість диференційованого підходу до учнів з урахуванням їх стану здоров’я, рівня фізичного розвитку,  ступеню підготовленості та статі.  ДПЗЛ  мае:  спортивний зал площею 360 м 2( 10х36) ,2 пристосованих приміщень  для фізкультурно-оздоровчої, спортивної роботи, з них 1 з тренажерним обладнанням, 2 спортивних майданчиків, 1 футбольне поле, 1 гімнастичне містечко. Спортивна база  знаходиться у задовільному стані,  має необхідне обладнання для проведення навчальної та позакласної спортивно-масової роботи.
ДПЗЛ укомплектован  2 вчителями фізкультури з спеціальною освітою.
        всю роботу по фізичному вихованню спрямовували на збільшення обсягу рухової активності учнів: два уроки фізкультури  відвідували 100%  учнів, у режим роботи були  введені рухливі перерви, рухливі години в групах після учбового дня, на уроках проводяться  фізкультурні хвилинки.
З метою якісної організації проведення  фізичним виховання в ДПЗЛ було проведено обласну нараду працівників освіти та керівників ф/в, розроблені заходи, скоординовані графіки проходження впровадження нової програми.
 По нозологічним групам найбільший відсоток припадає на порушення  опорно-рухового апарату, та органів травлення . Порушення постави, сколіоз ,вагітність.
       В ДПЗЛ традиційно  склалась система проведення спортивно-масових заходів. Для  організації і проведення  спортивно-масових заходів крім бюджетних  залучаються спонсорські кошти. Щорічна спартакіада ліцею включає в себе 8 видів спорту серед усіх курсів навчання. Проведена спартакіада з футболу та змагання до Дня збройних сил. Прийняли участь в забігу «2 Милі миру» найактивнішими були учні групп№10.9.1.14.11.12.8,15,3 Двічі проводилися  спортивні свята, присвячені відкриттю 64-ї Спартакіади та до дня фізкультури та спорту з підведенням підсумків – в цих святах брали участь  кращі спортсмени, керівництво міського СК «Трудові резерви» учні ДПЗЛ .  Проводились такі спортивно-розважальні та оздоровчі заходи як: «Козацькі розваги», «Турнір по військовому спринту» до дня захисника Вітчизни, змагання за програмою фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю  України «Нащадки козацької слави», Дні здоров’я, походи вихідного дня, конкурс «Знавці Олімпійського руху». Збірна ДПЗЛ з футболу отримала перемогу на міських та обласних змаганнях спартакіади ЗП(ПТ)О.

        Багато  уваги  приділяли пропаганді фізичної культури та спорту, здоровому способу життя. Обновлено 2 фотостенди які висять на 1 поверсі «наші досягнення» та «Кращі спортсмени»


шість фотостендів у спортзал Працювали секції футболу, боксу, волейболу, настільного тенісу, баскетболу , гирьового спорту, шахів, легкої атлетики і займалися  в них 234 учнів . 
    
  Висновки та пропозиції:

В І семестрі в  ДПЗЛ робота з фізичного виховання  учнів  проводилась  задовільно.
Але для  виконання державних вимог щодо обсягу  рухової активності педколективу разом необхідно вирішити ряд питань:
-  забезпечити охоплення учнів ДПЗЛ в обсязі 8-12 годин на тиждень
 - враховуючи результати медичного огляду, взяти під контроль викладання фізичної культури в різних мед групах, проведення фізкультурних хвилинок у кабінетах на протязі дня; Покращувати матеріальну базу щодо сучасних вимог забезпечення спортивним спорядженням та інвентарем.100% явку на уроки  у спортивному одязі і взутті.
- продовжити роботу щодо введення посад фізрука групи, керівників спортивних секцій , підготовку інструкторів по видам спорту з числа спроможних учнів.  у відповідності до вимог «Цільової комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в Дніпропетровській області до 2025 року»                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Склав керівник ф\в ДПЗЛ Біленко О.В.


Немає коментарів:

Дописати коментар