Опис власного досвіду


     Фізична культура покликана озброювати учня знаннями й уміннями правильно організувати своє життя, продуктивно трудитися й розумно відпочивати.
                        В. Сухомлинський

 
Опис власного досвіду роботи викладача фізичної культури вищої категорії Біленко О.В. 2020 рік.
Вже більш 32 років я працюю в Дніпровському професійному залізничному ліцеї, який протягом усієї своєї історії є визнаним лідером у підготовці висококваліфікованих кадрів залізничного  профілю.
Перед ліцеєм стоїть завдання – підвищення якості навчання і виховання учнів, дати їм теоретичні знання, високий інтелектуальний розвиток, широкий світогляд, професійну майстерність, стійку моральну і фізичну підготовку.
З народної педагогіки відомо, що для заохочення дитини до будь-якої справи треба придумати, створити такі умови, щоб їй було цікаво працювати у корисному для неї, але поки що неусвідомлюваному напрямку. Бо саме діти розвиватимуть і примножуватимуть те, що сьогодні запало в їхні душі, тож важливо, щоб це виявилось потрібним нам, дорослим, у майбутньому.
Дніпропетровський професійний залізничний ліцей живе насиченим, цікавим життям.      Творче обличчя ліцею – це здорова та кваліфікована молодь. Адже без фізичного здоров’я неможливе результативне навчання, духовний та інтелектуальний ріст молодого покоління. Тому фундаментом, на якому будується весь педагогічний процес, педагогічний колектив вважає фізичне виховання учнів, формування культури здоров’я та здорового способу життя. Для цього в училищі створена відповідна матеріально-технічна і спортивна база: спортзал, тренажерний зал, волейбольний,баскетбольний  і гімнастичний майданчики, боксерський ринг.      
У відповідності до вимог національної доктрини  розвитку освіти в Україні, завдань Цільової комплексної програми «Фізичне виховання - здоров’я нації» в ліцеї проведено ряд організаційних та практичних дій, спрямованих на активізацію роботи з фізичного виховання учнів і спортивно-масових заходів.
Для подальшого росту спортивних досягнень необхідне раціональне будування навчального процесу, регулярні заняття протягом всього навчального періоду, самостійні заняття фізичною культурою та заняття в спортивних секціях.
З цією метою  в вересні 2002 року був створений спортивний клуб «Трудові резерви», який призваний активізувати спортивний рух в ліцеї, сприяти самоврядуванню учнів і досягненню значних спортивних  результатів.
Діяльність спортивного клубу головою якого є я   «Трудові резерви» значно сприяє покращенню навчальної та спортивно-масової роботи, активізації роботи спортивних секцій, як для учнів, так і для працівників ліцея.
В ДПЗЛ організовані спортивні секції: атлетична гімнастика, бокс, баскетбол, волейбол, настільний теніс, група „Здоров’я” і ОФП, шашки і шахи де постійно займаються більше 37% учнів і 16% працівників ліцею.
Багато учнів у позаурочний час відвідують спортивні секції. Не кожен ліцей може пишатися власним тренажерним залом, де на сучасних тренажерах вдосконалюють свою фізичну форму учні ДПЗЛ. Заняття відбуваються під  моїм керівництвом  шість раз на тиждень
Фізкультурно-оздоровча робота в ліцеї ведеться як в позаурочний час так і на уроках фізичної культури і здоров’я. Головна мета уроків фізичної культури в ліцеї – дати учням можливість відчути радість руху, викликати потребу в систематичних заняттях фізкультурою і спортом, зберігши її на все подальше життя. Це уроки різних видів: урок-гра, урок-лекція, урок-конкурс, змагання, комплексні уроки, уроки методом колового тренування, на яких комплексно здійснюється фізичне, трудове, естетичне, розумове виховання та самовиховання. На уроках даються знання з історії  розвитку різних видів спорту, з розвитку спорту і досягнення в Україні, області, місті, районі. Використовуються відеофільми, фотографії кращих спортсменів, показові виступи. На базі ДПЗЛ постійно проводяться обласні та міські методичні конференції і засідання методичних об’єднань, відкриті уроки і позаурочні заходи. В ліцеї вже давно стало доброю традицією проводити  спортивні змагання у рамках з Спартакіади, яка триває протягом всього навчального року. Найбільш яскравішим є проведення спортивного свята відкриття  Спартакіади присвяченого Дню фізичної культури і спорту, яке відбувається на початку навчального року. На урочисте відкриття Спартакіади завжди запрошуються директор і адміністрація. На спортивному святі завжди виступають з показовими виступами юні спортсмени з різних спортивних секцій. Протягом року в ліцеї в рамках Спартакіади проходять змагання з таких видів програми: легка атлетика, гирьовий спорт, баскетбол, настільний теніс, шахи, шашки, бокс, волейбол, футбол, силова гімнастика. Змагання проходять в два етапи. На першому етапі в навчальних групах проводяться відбірні змагання. На другому – фінальні.
Традиційно спортсмени ДПЗЛ займають призові місця на районних, міських та обласних змаганнях. Протягом останніх п’яти років ДПЗЛ являється призером міської Спартакіади серед учнів профтехосвіти, а в 2019 році стали її переможцями.  Бокс,гирьовий спорт, «козацька наснага» змагання міського СК «Трудові резерви» проходять на базі ліцею.
Не менш захопливими є спортивно-масові заходи до знаменних дат. Воєнізовані естафети до Дня визволення м. Дніпропетровська від фашистських загарбників, „Козацькі розваги” до дня Збройних сил України, відкритий чемпіонат з силового багатоборства до Дня захисника Вітчизни, легкоатлетична естафета до Дня Перемоги та ін.
Сприяє залученню до занять спортом і проведення спортивних вечорів, зустрічей з відомими спортсменами і тренерами, ветеранами праці та спорту.
Безумовно, такий рівень фізкультурно-оздоровчої роботи неможливий без злагодженої команди активістів.

І заслуженим підсумком моєї роботи в ліцеї стала подяка Дніпропетровської обласної державної адміністрації  та департаменту фізичної культури та спорту в 2019 році. 
Немає коментарів:

Дописати коментар